موسسه آموزشی فرهنگی محمد امین (ص) آموزش و پرورش شهرستان نجف اباد

تقدیر از مربیان برتر موسسه محمد امین (ص)

طی جلسه ای با حضور مدیرعامل موسسه محمد امین (ص) از مربیان برتر موسسه در زمینه طرح تدبیر، روایت پژوهی ، درس پژوهی و تجربه نگاری تقدیر به عمل آمد.

این معیارهایی که هر ساله توسط اداره آموزش و پرورش در کلیه مدارس در سطح شهرستان و استان مورد ارزیابی قرار می گیرد بدین شرح است: روایت پژوهی شامل بیان مطالب درسی به روش روایت

طرح تدبیر شامل برنامه ریزی سالانه در راستای تربیت بر مبنای شش ساحت زیبا شناختی ؛ علمی ؛ فن آورانه؛عبادی اخلاقی، زیستی بدنی ؛ اجتماعی ؛ اقتصادی و حرفه ای.

درس پژوهی شامل بهسازی آموزش یا تحلیل و نقد همکاران از کلاس درس

تجربه نگاری شامل فرایندی جهت عمق بخشیدن به هرم دانایی ، تجربیات و توانایی از طریق مستند سازی

 

آقای محنتی مدیر عامل موسسه ضمن تقدیر از تلاش بی شائبه همکاران در پیشبرد اهداف آموزشی فرهنگی موسسه گفت: وقتی موسسه را با سالهای اول تاسیس مقایسه می کنیم  و پویایی و بالندگی آن را در سالهای اخیر می بینیم پی به تلاش همکاران عزیز می بریم که البته خداوند متعال نیز در پیمودن این مسیر بسیار به ما کمک کرده است و هدف ما تاسیس موسسه غیر انتفاعی و با روشهایی که هم اکنون در حال اجرا در موسسات غیر انتفاعی است نبوده است هدف ما ایجاد یک مجموعه با روشهای جدید آموزشی بوده که بحمدالله هر سال به این مهم نزدیک تر می شویم .

مدیر عامل موسسه به همکاران قول داد که در سال 99 همانگونه که در هیات مدیره موسسه نیز اعلام شده است فعالیتهای عمرانی و گسترشی نخواهیم داشت و رسیددگی به وضعیت معیشت همکاران اولویت اول موسسه در سال جدید است.

درپایان جلسه لوح تقدیر همکاران به شرح زیر تقدیم شد:

رتبه اول استان در طرح تدبیر : خانمها الهه محنتی ، فرزانه چوپانی، الهام میرزایی, مریم اسدی ؛ زهره کاظمی ؛ لیلا سلطانی ؛ عاطفه محمدی ؛ سحر ایمانیان ؛ محمد کیانی  و آقای رضا محمدزاده

رتبه اول درس پژوهی گروهی : خانمها آزاده پلویان، اکرم معینی ؛ رضوان ایمانیان ؛ هاجر احمدی ؛ فرزانه صالحی ؛ فاطمه امینی

رتبه اول درس پژوهی فردی : آزاده پلویان

رتبه سوم درس پژوهی فردی : فاطمه یزدانی

رتبه سوم درس پژوهی فردی : مریم اسدی

رتبه سوم تجربه نگاری فردی: عاطفه محمدی

رتبه سوم درس  پژوهی فردی : الهام معینی

رتبه برتر جشنواره تدریس : الهام معینی

رتبه برتر جشنواره تدریس : رضوان ایمانیان

رتبه سوم روایت پژوهی: الهه محنتی

رتبه اول روایت پژوهی : آزاده پلویان

تغذیه سالم در مدارس ابتدایی موسسه محمد امین (ص)

سال‌ هایی که کودک در مدرسه ی ابتدایی می ‌گذراند، از نظر تغذیه دوره مهمی است، زیرا رشد کودک در این سنین ادامه دارد، اگرچه سرعت رشد او کمتر از سال‌ های اول زندگی است، ولی باید توجه داشت که هر مرحله از رشد، وابسته به مرحله قبل بوده و مرحله بعد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اصولا دانش‌آموزان به 3 وعده غذایی اصلی و 2 میان‌ وعده در طول روز نیاز دارند و باید از تمامی گروه‌های غذایی شامل شیر و لبنیات، گوشت و حبوبات، سبزیجات، میوه‌جات و گروه نان و غلات مصرف کنند و تعادل و تنوع غذایی در این سنین مهم است.

وعده ی صبحانه، نقش بسیار موثری در سلامت جسمی و فکری دانش‌آموزان دارد.

به دنبال نخوردن غذا در طی خواب شب، اگر دانش‌آموز صبحانه نخورد، به دلیل پایین افتادن قند خون، توانایی و شرایط لازم را برای یادگیری مطالب در مدرسه نخواهد داشت.

دانش‌آموزانی که صبحانه نمی‌خورند، کم‌دقت، خسته و بی‌حوصله‌اند و نمی‌توانند کمبود انرژی، ویتامین‌ها و املاح معدنی را با خوردن وعده‌های غذایی دیگر جبران کنند. تهیه میان‌وعده‌های مناسب و مغذی نیز بسیار اهمیت دارد، زیرا ساعات نزدیک ظهر، کودک ممکن است گرسنه شود و این گرسنگی، نشستن سر کلاس را برای او غیر قابل تحمل‌ می‌کند.

تمام این موارد، ضرورت توجه به تغذیه صحیح دانش آموزان در مدارس را بیش از پیش آشکار می‌سازد.

در همین راستا و با توجه به اهمیت تغذیه سالم کودکان در مدارس ابتدایی موسسه محمد امین (ص) در مقاطع ابتدایی خود اقدام به تهیه تغذیه در سه وعده صبحانه ، میان وعده ساعت 10 صبح و ناهار نموده و با توجه به نیازهای تغذیه ای دانش آموزان به این مهم پرداخته است.

خانم دکتر محنتی مدیر مقطع ابتدایی پسرانه محمد امین (ص) با اشاره به ضرورت تامین نیاز اساسی فیزیولوژی کودکان در مدرسه  گفت: موسسه محمد امین این مهم را مد نظر قرار داده و از این رو تاکید خاصی را در مورد صبحانه و میان وعده و ناهار دانش آموزان دارد.

دکتر محنتی در ادامه افزود : در همین راستا ما صبحانه هماهنگ را در مدارس محمد امین داریم و اعتقاد داریم که دانش آموزانی که صبحانه نمی خورند و وارد کلاس درس میشوند به همان نسبت به هم ریختگی زیادی را در کلاس دارند و موجب اختلال در آموزش می شونداز این رو صبحانه هماهنگ و سالم با نظارت کامل در مدرسه توزیع و همه دانش آموزان به خوردن صبحانه تشویق می شوند.

مدیر مدرسه پسرانه محمدامین در ادامه اشاره کرد: مدارس محمد امین بوفه ندارد زیرا اعتقاد ما بر این هست که بوفه و تغذیه هایی که از طریقه بوفه توزیع می شود نمی تواند برای بچه ها مغذی باشد و برنامه غذایی آنها را به هم می ریزد از این رو خانواده ها توجیه شدند که میان وعده های مناسبی برای فرزندان خود از جمله میوه و مغزیجات تهیه نمایند.

خانم محنتی در مورد وعده ناهار با توجه به اینکه ساعت کار مدارس محمد امین تا سه بعد از ظهر است اضافه کرد: با توجه به ساعت کار مدارس محمد امین ساعت 12 ناهار دانش آموزان توزیع می شود که از نظر فیزیولوزی بدن صرف ناهار در این ساعت بسیار مفید است و موجب تامین انرژی بچه ها برای ادامه کلاسها می شود.

 

تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن

آقای محنتی مدیر عامل موسسه محمد امین (ص) 26 بهمن به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن در سه مدرسه مقطع ابتدایی دخترانه و پسرانه موسس محمد امین (ص) حضور یافت و میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن را به مدیران و مربیان این مدارس تبریک گفت از زحمات ایشان تقدیر کرد.


برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا (س) در موسسه محمد امین (ص)

24 بهمن ماه دانش آموزان مقاطع ابتدایی پسران و دختران محمد امین (ص) به همراه والدین گرامی خود به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر در سالن شهروند نجف آباد گردهم آمدند و این روز بزرگ را جشن گرفتند. در این برنامه که با حضور کلیه مسئولین و مربیان موسسه و همچنین آقای سید رضا موسوی زاده رئیس آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد برگزار گردید گروه های دانش آموزی  به اجرای برنامه های  شاد و متنوع شامل موسیقی ، سرود ، تئاتر پرداختند و در پایان با اجرای سروده هایی در وصف مادر و پدربا هدایایی که خود زیر نظر مربیان موسسه به منظور پاسداشت زحمات پدران و ماددران تهیه نموده بودند به این عزیزان اهدا و  فضایی از شور و احساس  راآفریدند.

موسسه محمد امین (ص) میزبان شرکت کنندگان قطب 12 طرح علمی پژوهشی جابربن حیان

15 بهمن ماه موسسه  محمد امین (ص) میزبان 11 مدرسه غیرانتفاعی شرکت کننده در طرح علمی پژوهشی جابر بن حیان در قطب 12 شهرستان نجف آباد بود. در این برنامه که درسالن اجتماعات مدرسه پسرانه دوره اول و دوم موسسه  برگزار گردید دانش آموزان پس از دفاع از طرح های خود از طرف مدیر مدرسه به بازیکده محمد امین (ص) دعوت شدند و لحاظات شاد و پر هیجانی را در کنار دوستان خود سپری نمودند.

این طرح برای دانش آموزان این امکان را فراهم میسازد که آنچه را تئوریک آموخته اند به تبعیت از دانشمند بزرگ کشورمان جابر ابن حیان در قالب آزمایشات تجربی تست کرده و ماهیت آنچه را که تا به امروز آموخته اند را بتوانند در تجربه شیرین ؛ کودکانه وعلمی کشف نمایند.

 

آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد نیز در همین راستا طرح علمی پژوهشی جابر را در سال 98 در مقطع ابتدایی در 12 قطب که هر قطب شامل 10 مدرسه و هر مدرسه 5 اثر در این جشنواره ارائه نمودند .

در این طرح بیش از    600  اثر شرکت کرده بود . که 40 اثر مربوط به قطب 12 به میزبانی موسسه محمد امین (ص) بود وموسسه نیز با ارائه    15    اثر پژوهشی در این طرح حضور فعال داشت.

 

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...