موسسه آموزشی فرهنگی محمد امین (ص) آموزش و پرورش شهرستان نجف اباد

جشن قرآن کلاس چهارم مدرسه دخترانه موسسه محمد امین (ص)

دانش آموزان کلاس چهارم جهت آشنایی با خط عثمان طه درس هفتم را از روی مصحف کامل می خوانند که به همین منظور با حضور مربیان دارالقرآن هر سال جشن قرآن در این مقطع برگزار می گردد و در این جشن قواعد قرائت قرآن با شعر و بازی برای دانش آموزان اجرا شده و علائم وقف را با شبیه سازی به علائم راهنمایی و رانندگی بیان می کنند و دانش آموزان با احادیث و اهمیت خواندن و یاد گرفتن قرآن آشنا و با کارت بازی حدیث را درست می کنند.

امسال نیز این جشن همچون سالهای گذشته بهمن ماه در موسسه محمد امین برگزار گردید.

جشن انقلاب در مدرسه دوره دوم دختران موسسه محمد امین(ص)

در آستانه 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی دختران دوره دوم موسسه آموزشی فرهنگی محمد  امین (ص) چهل و یکمین سالگرد انقلاب را جشن گرفتند. 

در این مراسم با شکوه گروه های فرهنگی دانش آموزی مدرسه با اجرای سرود ، موسیقی ، هنرهای رزمی با اجرای برنامه این روز بزرگ را گرامی داشته  و لحظات شاد و به یاد ماندنی را رقم زدند.

آقای محنتی مدیرعامل موسسه محمد امین (ص) نیز در جمع دانش آموزان حضور پیدا کرده و مطالبی را در این خصوص بیان کرد.

تزئینات زیبای سالن اجتماعات مدرسه دوره دوم دختران که یادآور آن روزهای با شکوه بود و نیز تزئین صبحانه و پذیرایی با شیرینی های به شکل پرچم سه رنگ ایران از زیبائیهای دیگر این برنامه بود.

اردوی آغاز سال جدید

روز جهانی کودک

 

روز کودک روزی است که برای یادبود و افتخار کودکان شناخته شده‌است. کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مختلف، روزهای متفاوتی را به‌عنوان روز کودک اعلام کرده‌اند و آن را جشن می‌گیرند.

 

سازمان ملل متحد، 06 اکتبر (16 مهر) را روز جهانی کودک اعلام کرده‌است. مجمع عمومی سازمان ملل در چنین روزی در سال ۱۹۵۹ اعلامیهٔ حقوق کودک و در سال ۱۹۸۹ نیز کنوانسیون حقوق کودک را تصویب کرد.

در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا، مجمع عمومی سازمان ملل به‌منظور حمایت از کودکان، سازمانی به نام یونیسف را ایجاد کرد که نخست «انجمن بین‌المللی ویژهٔ کودکان سازمان ملل» نام گرفت. در سال ۱۹۵۳، یونیسف  یکی از بخش‌های دائمی در سازمان ملل متحد گردید و روز ۸ اکتبر روز جهانی کودک نام‌گذاری شد.

یونیسف اعلام داشته که فقط با اختصاص پنج دلار برای هر کودک می‌توان جان ۹۰ درصد از کودکانی را که سالانه می‌میرند، نجات داد و برای بهبود چشمگیر زندگی کودکان جهان سوم، کافی است که فقط مبلغ ۶ هفته بودجهٔ تسلیحاتی جهان هزینه شود.

وظیفهٔ انجمن کمک به کودکان، یعنی یونیسف، مراقبت از کودکان و برآوردن نیازهای اولیهٔ آنان در سال‌های آغازین زندگی، و ترغیب و تشویق والدین به تعلیم فرزندان است.

همچنین تلاش این انجمن برای کاهش بیماری، مرگ و میر در کودکان، و حمایت از آنان در هنگام جنگ و حوادث طبیعی و… است.

در مقدمهٔ کنوانسیون حقوق کودک آمده‌است: «کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شود».