موسسه آموزشی فرهنگی محمد امین آموزش و پرورش شهرستان نجف اباد

معرفی محمد امین

اولین تکاپوها

تعداد چهار تن از برادران جانباز،  آقایان  احمد شمس، غلامرضا توکلی، عباس مهرابی و اصغر محنتی  که سه تن از این عزیزان قطع نخاعی هستند و یکی از آن‌ها نیز (آقای عباس مهرابی) چندی پیش به شهادت نائل آمدند، تصمیم گرفتند مقدار 10 هکتار از زمین خود را برای کار خیری واگذار نمایند. از بین پیشنهادات فراوان، ساخت یک مجتمع بزرگ آموزشی (از پیش‌دبستانی تا پایان دبیرستان) برای بچه‌هایی که از استعداد و بهره هوشی بالایی برخوردارند؛ ولی امکانات لازم برای رشد و شکوفایی ندارند، پذیرفته شد.  این رویای بزرگ در سال 92 با واگذاری این زمین ده هکتاری واقع در جاده فولادشهر- نجف‌آباد، رنگ و بویی از واقعیت به خود گرفت و گام نخست اجرای آن برداشته شد. رفته رفته از هر سوی شهر، فرهیختگانی که سودای ارتقای سطح علمی شهر را در سر می‌پروراندند، فرصت را غنیمت شمرده و به این گروه پیوستند. 

اولین جلسه هیات امنا با حضور حدود صدنفر از بزرگان و فرهنگ‌دوستان شهر در اسفندماه 92 تشکیل گردید که همگی به ضرورت چنین اقدامی تاکید داشتند. در همان جلسه برای عملی‌شدن این ایده، یازده‌نفر به‌عنوان هیأت مدیره موقت انتخاب شدند تا کار را دنبال کنند. این افراد با جلسات متعدد و پیگیری‌های فراوان پس از حدود 8 ماه، اساسنامه موسسه را تدوین نمودند و موسسه به نام مبارک پیامبر مهربانی مزین گردید و موسسه «محمد امین» نام گذاری شد.

هیات امناء  به عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری طبق اساسنامه متشکل از 57 نفر از فرهنگیختان و خیرین فرهنگ دوست است که به‌صورت افتخاری در این امر خیر مشغول فعالیت هستند.

هم‌زمان با تدوین اساسنامه، هیات مدیره موقت، اقداماتی جهت تشکیل مدارس انجام داد که به علت زمان بربودن پیاده‌سازی طرح جامع موسسه،تصمیم براین شد که مدرسه به‌صورت مرحله‌ای وگام‌‌به‌گام در اماکن استیجاری تشکیل شود.

-اولین مدرسه درمهرماه سال 93 به‌عنوان دبیرستان عصردانش تشکیل گردید.

درسال 94 مدرسه دبستان عصردانش تاسیس شد.

و ان‌شاءالله در مهرماه سال 95 دبستان نیکدخت زیر نظر این موسسه مشغول به فعالیت می‌گردد.

از بدو تاسیس موسسه تاکنون سه جلسه هیئت امناء برگزارشده است و پس از تلاش‌های بسیار طرح جامع موسسه به تصویب رسید. این طرح دربرگیرنده ی مجتمع آموزشی شامل 10 مدرسه ی پسرانه، دخترانه و هنرستان، آزمایشگاه های تحقیقاتی، رصد خانه، خوابگاه، سالن غذاخوری،امکانات تفریحی ورزشی ،استخرسرپوشیده، پارک و زمین بازی می باشد و اکنون تکمیل پروژه نیازمند حمایت و همکاری دوستداران فرهنگ و دانش است.